University of Wisconsin - Stout
|
Groups
Group Page
Join
Login
Home
Involvement Staff
Events
Campus Events
Campus Life Today
Leadership Awards
Services
Forms
Student Organizations
Org Leader Guide
Plan an Event
Org Re-Registration
Start a Student Org
Money Matters
Code of Conduct
Student Org News
Involvement Desk Services
Plan an Event | Accessibility Guide
Reserve Space
Travel Checklist
Ice Breaker Ideas
Virtual Student Org Resources
Officer Transition
Student Org Advising
Service Opportunities
2024 Leadership Awards Nominees & Recipients
Student Employee of the Year
Nominees
Alia Wilson,
Biology Department
Austin Weber,
Student Centers
Emily Holze,
Food Pantry
Francis Kaunda,
University Housing
Jacob Thao,
Multicultural Student Services
Jared Doran,
Event Technology Crew
Luke Griffith,
Event Technology Crew
Nicole Wrona,
University Housing
Sean Danaher,
Math TLC/MSCS
Wyatt Heim,
University Housing
Zach Tarnowski,
School of Art & Design
Student Staff Team of the Year
Nominees
CKTO Live-In Staff,
University Housing
Event Technology Crew (ETC),
Student Centers
MSC Dining Student Manager Team,
University Dining
North Campus Housing Staff Team,
University Housing
Operations Managers,
University Housing
SOAD Photo Studio,
School of Art & Design
Qube Student Staff Team,
The Qube (LGBTQIA+ Resource Center)
Tour Guides,
Admissions
Wellness Peers Reaching Out (PROs),
Student Health Promotion
Student Organization of the Year
Nominees
Craft Club
Service Club
Stout Packaging Association
Stout Students Unite
Video Production Club
Women's Rugby
Student Organization Event of the Year
Nominees
Dog Toy Making,
Service Club
Hmong New Year,
Hmong Stout Student Organization (HSSO)
International Night,
International Club
Mitten Making,
Stout Retail Association (SRA)
Packaging Jamboree
2024, Stout Packaging Association
Outstanding Student Leader of the Year
Nominees
Casey Vagts
Catelyn Capozzi
David Tesar
Kalie Dahl
Kayla De Leon
Lauren Arenz
Shea Terashvili
Bill Siedlecki Advisor of the Year
Nominees
Ashe Gunderson,
People's Organization of Network Gaming (PONG)
Danielle Clarizio,
International Club
Keith Gilland,
Natural Areas Club
Lisa Raethke,
Phi Theta Chi Sorority
Malinda Hebert,
Service Club
Cooperative Education and Internship Program Student of the Year
Recipients Coming Soon
Samuel E. Wood Medallion Recipients
Recipients Coming Soon